Pomagaj dzieciakom w nauce z Fundacją Polki Mogą Wszystko

• 19 listopada 2019

Poszukujemy Ochotników i Ochotniczek, którzy zaangażują się w działania Fundacji Polki Mogą Wszystko i będą pomagać dzieciakom z rodzin zastępczych lub rodzinnych domów dziecka w odrabianiu lekcji i nadrabianiu zaległości szkolnych.

Ile czasu poświęcisz na ten wolontariat?

Wystarczy spotkać się z dzieckiem raz w tygodniu na godzinę.

W miarę Twojej dyspozycyjności możesz brać udział w comiesięcznych spotkaniach zespołu wolontariuszy oraz szkoleniach i warsztatach zorganizowanych przez Fundację, dzięki którym rozwiniesz swoje umiejętności.

Dlaczego warto?

• Bo sam/a możesz wybrać lokalizację, wiek dziecka oraz przedmioty, w których chcesz pomagać. Możesz dzielić się wiedzą z dziedzin, w których naprawdę czujesz się pewnie!
  • Przejdziesz też szkolenie wstępne oraz będziesz mógł/mogła liczyć na wsparcie Koordynatora z Fundacji (pierwsze spotkanie odbywa się zawsze w obecności Koordynatora, aby wszystkim było raźniej).
  • Ten wolontariat to nie tylko pomoc w nauce, to również wsparcie w budowie pewności siebie i podwyższaniu samooceny dzieciaków.
  • Wszyscy wolontariusze otrzymają zaświadczenie o wolontariacie, dla zainteresowanych istnieje również możliwość wyrobienia praktyk.

Zatem jeśli jesteś cierpliwą i entuzjastyczną osobą, która chce dzielić się swoją wiedzą w kreatywny i systematyczny sposób – zapraszamy Cię do zaangażowania się w ten wolontariat!

Jeśli chcesz zostać wolontariuszem/wolontariuszką w Fundacji Polki Mogą Wszystko, wyślij nam mail: wolontariat[at]uw.edu.pl, z informacją w jakich dziedzinach czujesz się dobrze. Na wiadomości czekamy do wtorku 26 listopada do godziny 11:00.

• Osoby, które będą chciały zaangażować się w ten wolontariat będą zobowiązane do dostarczenia zaświadczenia o niefigurowaniu w Rejestrze Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym (procedura nie jest skomplikowana – Koordynator z Fundacji wszystko Ci wyjaśni!)

Jeśli nie zgłaszałeś/aś się wcześniej do działań w ramach Uniwersyteckiego Centrum Wolontariatu, przed wysłaniem zgłoszenia prosimy o uzupełnienie ankiety:

Ankieta Wolontariusza

Related Akcje