Fundacja Świat na Tak: bądź na tak z wolontariatem!

• 2 listopada 2020

Fundacja „Świat na Tak” – pomysłodawca m.in. konkursu „Ośmiu Wspaniałych” – również w obecnej sytuacji chce odpowiadać na edukacyjne potrzeby dzieci i młodzieży. Dlatego w ramach Pogotowia Naukowego 3.0 poszukuje Wolontariuszy i Wolontariuszek chcących zaangażować się w prowadzenie korepetycji online z języka polskiego, języków obcych (angielskiego, hiszpańskiego, francuskiego, niemieckiego, rosyjskiego), matematyki, chemii, biologii oraz fizyki.

Wsparcia potrzebują dzieci i młodzież z niezamożnych rodzin z warszawskich szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Korepetycje będą odbywały się w godzinach popołudniowych, a konkretne terminy zostaną ustalone między wolontariuszem a uczniem.

Planowany start programu: połowa listopada 2020 roku

To od Ciebie zależy w jakiej formie poprowadzisz zajęcia, więc możesz w pełni wykorzystać swoją kreatywność i własne doświadczenia. Będzie to okazja, by w praktyce poznać i przetestować różne narzędzia internetowe, urozmaicające edukację w sieci.

Decydując się na wolontariat, Fundacja zapewni Ci:

• realne wsparcie koordynatorki programu;
  • porozumienie o wolontariacie;
  • zaświadczenie o wolontariacie;
  • możliwość odbycia praktyk.

Oczekiwania wobec Ochotniczek i Ochotników:

• komunikatywność, by nawiązać przyjazny kontakt z uczniem/uczniami,
  • kreatywność, by szukać różnych sposobów jak skutecznie przekazać wiedzę,
  • komputer oraz dostęp do internetu,
  • dyspozycyjność – 1 godzina tygodniowo lub więcej,
  • chęć pracy indywidualnej lub grupowej (2-3 uczniów).

* Mile widziane zaangażowanie do końca roku szkolnego 2020/21, ale długość współpracy zostanie dostosowana do Twoich możliwości.

* Mile widziani także czynni lub emerytowani nauczyciele.

Jeśli masz nieco wolnego czasu i chcesz go pożytecznie wykorzystać nie wychodząc z domu, zachęcamy Cię do przesłania zgłoszenia na adres m.gierczak[at]swiatnatak.pl do wtorku, 10 listopada.

W wiadomości prosimy o podanie informacji, z jakiego przedmiotu chciałbyś/chciałabyś udzielać korepetycji i na jakim poziomie – szkoły podstawowej czy ponadpodstawowej.

Koordynatorka programu w Fundacji skontaktuje się z Tobą i podczas spotkania online wyjaśni szczegóły dot. programu i odpowie na wszelkie pytania.

Jeśli jeszcze nie zgłaszałeś/aś się wcześniej do wolontariatu w ramach Uniwersyteckiego Centrum Wolontariatu, zachęcamy Cię do wypełnienia ankiety wolontariusza. Dzięki temu będziemy mogli przesyłać Ci powiadomienia o podobnych inicjatywach.