Habitat for Humanity: podziel się wiedzą z dziećmi i młodzieżą online!

• 27 kwietnia 2020

Zaprzyjaźniona z UCW UW organizacja Habitat for Humanity poszukuje Ochotniczek i Ochotników do wsparcia w nauce dzieci i młodzieży, którym pomaga Fundacja.

W związku z obecną sytuacją będzie to wolontariat zdalny, a lekcje będą odbywały się online (konkretna platforma do ustalenia). Wasze wsparcie jest potrzebne minimum raz w tygodniu, a maximum dwa razy tygodniowo, po 45 minut.

Obecnie potrzebna jest pomoc w następujących przedmiotach:

1. Nauka języka polskiego (najlepiej nauka przez zabawę) dla dwóch chłopców w wieku 4,5 i 6 lat. Chłopcy są braćmi, pochodzą z rodziny czeczeńskiej, językami, którymi porozumiewają się w domu jest czeczeński i rosyjski, dlatego rodzicom zależy na tym, żeby chłopcy mieli kontakt z językiem polskim, kiedy przedszkola są zamknięte
  2. Nauka języka angielskiego na poziomie 5 klasy szkoły podstawowej (obecny zakres materiału to past simple)
  3. Pomoc w nauce z geometrii analitycznej na poziomie drugiej klasy technikum

W zamian za Wasze wsparcie Fundacja zapewnia i proponuje:

• porozumienie o wolontariacie;
  • ubezpieczenie NNW;
  • udział w szkoleniach i warsztatach;
  • zaświadczenie o wolontariacie;
  • opiekę koordynatora wolontariatu;
  • a także spotkania zapoznawczo-integracyjne (w obecnej sytuacji online).

Jeśli macie trochę wolnego czasu i chcecie go pożytecznie spędzić bez wychodzenia z domu, zachęcamy Was do przesyłania zgłoszeń mailowych.
Na Wasze wiadomości czeka Koordynatorka wolontariuszy z Fundacji Habitat for Humanity, Monika Grabowska email: mgrabowska@habitat.pl.

W zgłoszeniu prosimy podać informację z jakiego przedmiotu chciałbyś/chciałabyś udzielać korepetycji.

Termin nadsyłania zgłoszeń: wtorek, 5 maja.

Jeśli jeszcze nie zgłaszałeś/aś się wcześniej do wolontariatu w ramach Uniwersyteckiego Centrum Wolontariatu, zachęcamy Cię do wypełnienia ankiety wolontariusza. Dzięki temu będziemy mogli przesyłać Ci powiadomienia o podobnych inicjatywach.

Related Akcje

event